Klientka RC Skalka fyzioterapia rehabilitácia bolest chrbtice platničky

Zdravý chrbát bez operácie vďaka fyzioterapii - Príbeh Marcelky

Nádherný príbeh klientky Marcelky, ktorá nabrala odhodlanie a odvahu zmeniť spoločne s našou pomocou svoj zdravotný stav k lepšiemu.

V článku si prečítate, ako sa naša klientka Marcelka vyhla operácii chrbtice, čím si na tejto ceste za zdravím prešla a ako jej fyzioterapia a cvičenie pomohlo a naďalej pomáha.

Ako dokáže fyzioterapia, rehabilitácia a správne nastavená myseľ odvrátiť operáciu, zmeniť život a nájsť radosť v pohybe

Sedavé zamestnanie, veľa šoférovania a dlhodobo rýchle pracovné nasadenie a tempo, málo pohybu. Marcelka sa po rokoch takéhoto režimu dostala do bodu, kedy jej lekári odporúčali operáciu chrbtice ako jedinú možnú cestu k zmierneniu chronických bolestí chrbtice a ťažkostí s platničkami. Snažila sa hľadať iný spôsob vyliečenia ako operácia. Na odporúčanie známeho navštívila Regeneračné centrum Skalka a náš tím skúsených fyzioterapeutov jej ukázal aj inú cestu ako mať zdravý chrbát a pohybový aparát. Uvedomila si, že existuje aj iná možnosť k zmierneniu jej ťažkostí a obmedzení pohybu.

Po úvodnej diagnostike začali s fyzioterapeutkou individuálnym plánom, ktorý zahŕňal fyziotréning, rehabilitáciu, cvičenie – rôzne fyzioterapeutické metodiky, fyzikálna terapia, SM systém. Postupne bolesť ustupovala, pohybové obmedzenia sa vytrácali a prišla radosť zo slobodného pohybu. Vďaka dôslednej práci na sebe, odhodlaniu a oddanosti cvičeniu sa jej stav výrazne zlepšil.

Ruka v ruke popri uzdravovaní tela sme sa spoločne zamerali na zmenu myslenia a učili sa pristupovať k svojej situácii s pozitívnym a otvoreným pohľadom. Vnímať svoje telo iným spôsobom a vnášať do svojho života pružnosť nielen fyzickú, ale aj mentálnu. Marcelka má u nás dodnes pravidelné termíny na fyzioterapiu a cvičenie. Operácii chrbtice sa vyhla a naďalej pracuje na udržiavaní zdravia pohybového aparátu. 

Pamätajte, aj prevencia je veľmi dôležitá a zdravý pohyb by mal byť súčasťou života každého z nás.

Klientka RC Skalka fyzioterapia rehabilitácia bolest chrbtice platničky
Klientka RC Skalka fyzioterapia rehabilitácia bolest chrbtice platničky
Klientka RC Skalka fyzioterapia rehabilitácia bolest chrbtice platničky

,,Našla som v Skalke oporu a veľmi vám fandím!"

,,V januári 2020 sa nadobro prihlásili moje platničky. Už som mesiac takmer nemohla chodiť 🙁 Moju prácu v cestovnej kancelárii Agritours Slovakia síce milujem, ale sedavá práca, šoférovanie a neustále cestovanie si po takmer 20 rokoch podnikania vybrali svoju daň. Až 4 neurochirurgovia vyslovili ortieľ – operácia chrbtice. L5/S1, ale ten posledný, z Košíc povedal „nepomôže Vám to, musíte začať cvičiť, zmeniť svoj život, inak po prvej operácii prídu ďalšie“. Krivkajúc som vyšla z ambulancie, zrušila termín plánovanej operácie a začala hľadať fyzioterapeuta, ktorý zmení môj život a naučí ma znova chodiť. Už prvé vyšetrenie u Mgr. Lenky Skaličanovej mi vlialo obrovskú nádej. Konečne niekto, kto môjmu telu, ale najmä hlave porozumel! Poslúchala som na slovo, cvičila obetavo a môj stav sa začal postupne zlepšovať. Naučili ma toľko nových vecí! Po 3 mesiacoch som začala opäť šoférovať. Po 6 mesiacoch som sa vrátila späť do práce. Už som zvládla na letisku zdvihnúť aj 23 kilový kufor 🙂 Odvedy som Skalke verná a po Lenke som našla oporu v ďalších úžasných členoch Skalka tímu: Janči Gemmel, Marián Drinka. Ďakujem Vám!

Poslúcham a cvíčím ďalej! A veľmi vám v Skalke fandím. Je užasné vidieť, keď sa sny plnia aj vo fyzioterapii.“

Rozpráva svoj príbeh zdravia klientka Marcelka

Klientka RC Skalka fyzioterapia rehabilitácia bolest chrbtice platničky

Po skvelej skúsenosti s fyzioterapiou začal do Regeneračného centra Skalka začal chodiť pravidelne aj Attila, Marcelkin manžel. Po vyriešení ťažkostí s ramenom sa mohol vrátiť k svojim obľúbeným silovým tréningom. Úžasné je, že tento skvelý manželský pár spojil príjemné s užitočným. Cestujú k nám zo Zvolena a návštevu nášho centra majú ako ,,spoločné výlety“. Často si doprajú po starostlivosti o svoje telo spoločný obed alebo si naplánujú pekný program v okolí centra.

Klientka RC Skalka fyzioterapia rehabilitácia bolest chrbtice platničky rameno

Fyzioterapeuti v našom Regeneračnom centre Skalka veria a zo skúseností s klientami vedia, že pravidelná fyzioterapia, rehabilitácia, fyziotréning, regenerácia a správny postoj a nastavenie mysle majú kľúčový vplyv na proces liečby. Pomáhame meniť pohľad na vlastné telo a situáciu, čím podporujeme celkový proces rehabilitácie a zotavovania.

Ak sa ocitnete v podobnej situácii ako naša klientka, neváhajte vyhľadať pomoc fyzioterapeuta a otvorene diskutovať o svojich možnostiach. Niekedy môže byť cesta k zotaveniu aj iná, než sa na prvý pohľad zdá. Spoločne popracujeme krok po kroku na zlepšení vášho zdravotného stavu.

Svoj termín k fyzioterapeutovi v Regeneračnom centre Skalka v Nitre si rezervujte telefonicky.

Scroll to Top