lenka mandala skalka

Regeneračné centrum Skalka
Kto stojí za vznikom?

Príbeh ženy podnikateľky – obrovská odvaha, tvorivá energia a vášeň k práci.

Všetci ju volajú Skalka. Lenka Skaličanová – žena podnikateľka, riaditeľka, športový fyzioterapeut, športový špecialista. Žena, ktorá stojí za založením a vznikom komplexného centra – Regeneračné centrum Skalka v Nitre.

Walking on a dream…
unikátne centrum na Slovensku Regeneračné centrum Skalka

Úžasná žena, ,,šamanka”, ktorá mala a stále má v sebe obrovskú odvahu a nádherný zámer. Na začiatku bola len myšlienka, ktorá vyrástla v projekt, rodinnú firmu, komplexné centrum poskytujúce kvalitné služby, skvelú komunitu kolegov a priateľov. Dnes stojí v Nitre 4 poschodová budova, vyše 27 členov Skalka tímu, nespočetné množstvo klientov a zároveň kamarátov. Obrovská dávka odhodlania, energie, vášne a lásky k činnosti ju priviedlo sem.

Mnohí ju poznajú pod menom, prezývkou Skalka. Lenka Skaličanová stojí za zrodom tohto komplexného centra na Slovensku, ktorý nesie názov Regeneračné centrum Skalka. Rodinná ,,firmička” začala v naozaj malom, postupne vyrástlo unikátne regeneračné centrum v Nitre, kde sa aktuálne poskytuje obrovské množstvo služieb v oblasti zdravia a regenerácie.

Ako Lenka Skalka vraví, Regeneračné centrum Skalka je také jej dieťa, ktoré pomaly rastie a treba sa o neho denno-denne starať, vychovávať ho a dávať mu všetko, čo potrebuje. Niekedy si ale aj uletíme a dávame viac ako viac. Avšak ako sa vraví, čo dáš, to dostaneš…

Začiatky bývajú tažké… otrepaná fráza alebo podnikanie naozaj nie je jednoduchá voľba?

Náročné, zdĺhavé, ale obohacujúce. Aj taký bol začiatok tohto príbehu.

Zanietená študentka fyzioterapie, ktorá je od nevidím do nevidím v škole, na praxi alebo niekde na jednej z mnohých brigád. Dovolenka neprichádza v úvahu pár rokov. Prioritou je štúdium, vzdelanie a kurzy, starostlivosť o zdravie pacientov. V predošlej práci bola najvýkonnejší pracovník, mala najviac nápadov, spolu-tvorila systémy, riadenie a v prvom rade! Ako fyzioterapeut sa starala o svojich pacientov zanietene, vždy s úsmevom a pozitívnou energiou, motivovala ich k pokrokom a milovali ju! Toľko zázračných a šťastných príbehov klientov, ktoré má za sebou, by sme nezrátali len tak ľahko.

V Lenkinej prvej práci v ADOS (Agentúra domácej ošetrovacej starostlivosti) na ňu pacient vytiahol pištoľ a vyhrážal sa jej. Život nám neustále prináša rôzne výzvy – a to aj keď pomáhate ľuďom. Možno by po tomto zážitku mnohí už dávno zanevreli na túto prácu. Ale nenechať sa nikdy ničím odradiť, to je pre našu Lenku viac ako prirodzené.

Myšlienka sa stáva skutočnosť…
ani za horami, ani za dolami, ale ZA HUMNAMI v Nitre prišlo to pravé

Na úplnom začiatku bola pozrieť viacero priestorov. Ale vždy bolo nejaké ale… 

,,Veľmi pracujem na tom, ako si nacítiť priestor a ako si ho viem vizualizovať. V žiadnom inom som sa nevidela. Ten Za Humnami bol 3x taký veľký a drahý ako som hľadala, ale vnímala som, ze toto je ,,ten priestor”.

Už od začiatku vedela, že nechce pracovať sama, ale v chce byť v kolektíve, tak išla do toho! Bol to obrovský strach, či je to celé zvládne, či to dá, či… a kopec otázok.

Ona to samozrejme dala! A ako pokračoval príbeh?

,,Veľmi dobrý kamarát” jej dal rázny (a veľmi reálny) návrh…”

Lenkin veľmi dobrý kamarát, ktorý nechce byť nemovaný (ďalej v príbehu spomínaný už iba ako ,,dobrý kamarát”) a  jeden z jej prvých súkromných klientov (samozrejme do Skalky chodí doteraz :)) bol odhodlaný pomôcť jej. ,,Nebuď sprostá, otvor si svoje. Ja ti s tým pomôžem”.

Keď si človek prvýkrát začína budovať ,,svoje”, netuší presné postupy čo a ako sa má robiť. Lenke prichádzali postupne komplikácie. Od zablokovania telefónu cez trvanie schvaľovania povolení aj o 2 mesiace dlhšie ako malo až po čakanie a čakanie. Všetko máte pripravené, ale úradovačky sú v procese tvorby a vy teda nemôžete oficiálne otvoriť. 

Lenkin dobrý kamarát zakročil. Aby prežila a mala nejaké financie, u seba doma jej vypratal jednu izbu, kde mala svoj priestor na masérsky stolík. Jeho kamaráti a známi začali k Lenke chodiť na fyzioterapiu a masáž. Všetci ju pre jej šikovnosť a rozhľad vychvaľovali.

Konečne mohla vykonávať to, čo najviac miluje podľa svojich pravidiel a bez obmedzení, ktoré v predošlých prácach nedávali zmysel.

O jej odvahe vám nemusíme rozprávať. Tí, čo Skalku poznáte, viete, že je to ,,blázen” v najlepšom slova zmysle. A tí, ktorí ju nepoznáte, už viete. Nabrala odhodlanie a otvorila si svoje centrum – Regeneračné centrum Skalka v Nitre na ulici Za Humnami.

regeneračné centrum Skalka Nitra

,,Všetko je možné. Dosiahnuť nemožné trvá len o čosi dlhšie.“

To, že je Regeneračné centrum Skalka otvorené sa rozšírilo veľmi rýchlo a tým, že sa Lenka neustále vzdeláva (jej certifikáty z kurzov by sa vám nechcelo rátať, je to obrovské množstvo vedomostí a skills, ktoré táto žena nadobúda), kvalita služieb a jej obrovský rozhľad spôsobili, že klienti stále pribúdali a chodili pravidelne. Dohadovali si ,,opakovacie termíny” pre seba aj pre rodinu, kamarátov… Tu prišla kolegynka z bývalej práce, ktorá už dávno trvdila: ,,Lenka, ty keď odídeš, idem s tebou!“ naša masérka Dáška. S Lenkou sú v tom spolu takmer od začiatku!

“Keď sa Lenka osamostatnila a otvorila si svoju firmu RC Skalka, bola som šťastná, že ma vzala k sebe. Veľa ma naučila o tele – ako funguje, ako pomôcť klientom uľaviť od bolesti. Ukázala mi, že aj keď človek robí pre nejakú firmu, organizáciu, vôbec sa nemusí cítiť ako zamestnanec, no práve naopak, že aj v práci môže vládnuť super domácka a priateľská atmosféra. Až pri nej som pochopila, čo znamená chodiť do práce s radosťou a plná elánu.”

kolegyňa, masérka Dáška

daska maserna masaz regeneračné centrum skalka nitra

Noví kolegovia

Tím Regeneračné centrum Skalka sa postupne rozrastal. Od pravej ruky a masérky Dášky sa tím rozšíril o ďalších fyzioterapeutov, masérov a trénerov.

,,Postupne som si zvykala na to, že kolegovia prichádzaju a odchádzajú. Životné cesty sa niekedy skrížia, niekedy rozídu. Momentálne sme sa rozšírili o niekoľko členov tímu – od manažmentu, ekonomiky firmy, ľudí, ktorí sa starajú o upratovanie a čistú prevádzku. Z jedného človeka vzniklo 27 ľudí.”

Regeneračné centrum Skalka tím Nitra fyzioterapia rehabilitacia trening masaz

Fascinujúci komplexný pohľad na klienta a prvé vzdelávacie kurzy hneď plné

Prišiel ďalší míľnik, kedy sa veľa trénerov pýtalo, ako prebieha diagnostika pohybového aparátu alebo na pohľad akým Lenka diagnostikuje pacientov. Rozhodli sme sa ísť s kožou na trh a dovolili sme nahliadnuť do sveta RC Skalka a to konkrétne do sveta diagnostiky klienta očami Lenky. Pri fyzioterapii je tu kľúčové spojenie východnej a západnej medicíny, čo mnohých fascinuje a veľmi zaujíma. Tento pohľad je zároveň efektívny a prínosný.

Zorganizovali sme prvé vzdelávacie kurzy by RC Skalka – Diagnostika pohybového aparátu v Nitre a v Košiciach. Kurzy mali obrovský úspech. Medzitým sme absolvovali a viedli veľa prednášok a workshopov na teambuildingoch. Trošku nás zastavila covid-ová doba, ale pripravujeme veľa noviniek, ktoré čoskoro uvedieme do praxe.

Myšlienka tvorby nového centra Regeneračné centrum Skalka prišla z 2 hlavných dôvodov.

1. Staré priestory boli malé. Chceli sme vytvoriť väčší komfort pre nás a pre našich klientov.

2. Ďalšia základná vec bola rozšíriť tím o nových trénerov. 

,,Stále som hľadala parťáka k sebe na rovnakej úrovni v pozícii trénera, o ktorého by som sa vedela ja oprieť a on o mňa v starostlivosti o športovca aj klienta.”

Vždy som športovca zo zranenia pripravovala do tréningového procesu. Prechod z fyzioterapie do tréningu je o komunikácii a o spoločnom pohľade na problematiku daného klienta medzi fyzioterapeutom a trénerom. Robili sme všetko preto, aby sme v novom Regeneračnom centre Skalka mali aj GYM, kde sa budú tréneri starať a pripravovať športovcov na sezónu a počas nej. Cieľom bolo taktiež vytvoriť kvalitný priestor na tréningy aj pre bežných ľudí, ktorí možno nikdy netrénovali, ale je im pohyb blízky.

,,Keď sa človek dostane zo zranenia, aby bol v kontakte s kvalitným pohybom, aby sme vedeli nastavovať spoločné ciele a vedeli ich plniť.”

Vytvorili sme GYM by Regeneračné centrum Skalka – kvalitné súkromné fitness centrum v Nitre pre verejnosť. V GYMe pôsobia 2 hlavní  tréneri – Dušan Szabo a Milo Cebo. Majú fitko v Skalke pod palcom, vychovávajú si spolu s Lenkou ďalších trénerov, napĺňajú rovnakú filozofiu a pohľad na tréning a tréningový proces, neustále sa vzdelávajú, hľadajú nové poznatky. ,,Spoločne sa ,,rýpeme v tom” a nachádzame cesty, ako všetko zlepšiť a čo nové priniesť pre Gym a pre klientov.”

gym regeneracne centrum skalka nitra
fitko gym regeneracne centrum skalka nitra

Ciele a vízie neboli až v takom veľkom rozsahu ako sa udiali, ale držíme sa hesla ,,buď sa poserieš alebo to dáš.” Prišla možnosť postaviť naozaj veľké a komplexné Regeneračné centrum v meste Nitra.

,,Síce sa to celé veľmi rýchlo udialo, ale veľa hodín, dní a mesiacov som strávila nad tým ako to celé čo najlepšie a najkvalitnejšie vymyslieť,” hovorí Lenka

Posledná skladačka do celej starostlivosti o klienta bolo vytvorenie wellness WELLNESska ako oázy pokoja.

,,Bola to najväčšia méta, keďže som nikdy neriadila žiadny wellness ani regeneračnú linku v žiadnom centre ani som nikdy od základov nevytvárala a nestavala nič podobné.“ 

V takýchto situáciách, kedy naozaj neviete, do čoho idete a strach a stres vám prinášajú prebdené noci, extrémny kopec myšlienok ako to celé zvládnete – nie len po organizačnej, ale aj finančnej stránke, aby to všetko dobre dopadlo, kľúčové je vnímať vystúpenie zo strachu, stresu a nabrať odvahu. A ak nastane chyba, hľadať riešenie ako to napraviť a ako sa k cieľu dostať.

,,Do wellnessu som vložila najviac energie. Od výberu každej jednej dlaždice, cez osvetlenie, výber ochladzovacieho bazénu, aby bol čo najkvalitnejší až po zámer, aby celá regenerácia a wellness plnilo účel, ktorý má klientom priniesť”.

Zámerom a cieľom wellness v Nitre WELLNESska je

  • skutočne kvalitná regenerácia
  • chvíľka oddychu v uponáhľanom mestskom živote, kvalitnom športovaní a vrcholovom športe
  • dokonalý doplnok k výraznému zlepšeniu zdravotného stavu klienta
wellness wellnesska regeneracne centrum skalka nitra
wellness wellnesska skalka nitra logo
wellness wellnesska regeneracne centrum skalka

Teambuildingy, aktivity, vzájomné zdieľanie pod palcom tímu
Regeneračné centrum Skalka

,,Je pre mňa veľmi dôležité, aby firma nebola len firmou a aby Regeneračné centrum Skalka nebol len podnikateľský zámer, ale aby to naozaj žilo.”  Preto sme po dobu niekoľkých rokov mali zaujímavú aktivitu, že každý z tímu Skalka (fyzioterapeuti, maséri, manažment…), musel vytvoriť teambuilding pre kolegov. Zámerom bolo naučiť sa vzájomnej komunikácii, organizácii, kreativite. Aby sme trávili čas spoločne aj s rodinami, poznali sa a mali hlbšie vzťahy ako iba kolegiálne. Taktiež to platí aj pre interné tímové vzdelávanie. Ak niekto z tímu RC Skalka ide na vzdelávací kurz, školí ostatných kolegov. Umožní nahliadnuť do danej problematiky kolegom, aby vedeli, či ich tematika zaujme a chcú tiež absolvovať vzdelávací kurz alebo im stačí iba náhľad a základné informácie, ktoré vedia aplikovať do praxe služieb – fyzioterapia, rehabilitácia, masáže, cvičenia, komplexný pohľad na pacienta, klienta.

Z toho celého vznikli firemné teambuildingy, jogové pobyty pre klientov. Veľmi sa im páčili naše spoločné zážitkové a vzdelávacie aktivity v Skalke, ktoré vykonávame. Chceli sa pridať. Tak sme začali organizovať firemné teambuildingy, vzdelávacie praktické prednášky, semináre a cvičenia pre firmy a tímy vo firmách. Veríme, že týchto aktivít – pobyty a vzdelávanie, kurzy, semináre, workshopy by Regeneračné centrum Skalka bude len pribúdať.

V jednej budove u nás nájdete:

Na 1. poschodí ponúkame služby – fyzioterapia – rehabilitácia po operáciách a úrazoch, fyzioterapia pri akútnych alebo chronických ťažkostiach, športová fyzioterapia, fyziotréning, cvičenie, tradičná čínska medicína – bylinná liečba, dietetika, ošetrenie akupunktúrnych bodov

Na 2. poschodí nájdete služby – masáže, bankovanie, tehotenská masáž, baby masáž, maderoterapia, detská a ženská fyzioterapia a ženská rehabilitácia, skupinové cvičenia Zdravý chrbát a Sm systém, Joga.

Na 3. poschodí sa nachádza súkromné fitness centrum GYM, kde prebiehajú individuálne a skupinové tréningy a taktiež profesionálna príprava športovcov.

Na -1 poschodí je pripravené krásne wellness centrum WELLNESska pre verejnosť – kvalitná regenerácia, relax a oddych v meste Nitra, doplnok pre zlepšenie zdravotných ťažkostí pre každého, kto to potrebuje.

Budujeme miesto, kam klienti radi chodia. Kde sa ľudia skvele cítia.  Budujeme spolu-prácu, tím, atmosféru pokoja a zároveň úžasnej energie.

MISIA

Regeneračné centrum Skalka je tvorené s misiou pomáhať klientom a spoločne objavovať príbeh svojho zdravia. Viesť k zdravým návykom komplexne a holisticky a to na fyzickej i duševnej úrovni. Zamerať sa na človeka individuálne a do hĺbky, pričom je ľudská komunikácia v terapii základom. Zámerom je inšpirovať a vzdelávať. Zanechať v klientoch skutočný pocit naplnenia svojho zámeru a spoločne si ujasniť cestu ku krokom vpred na ceste mať kvalitnejší a zdravší život.

VÍZIA

Dôležité je mať otvorené oči a srdcia a nebáť sa žiadnej výzvy. Kvalitní ľudia a tím značku posúva. Spolupráca a ťahanie za jeden povraz je kľúčom k úspechom.

,,Nikdy neviete, kde vás život zavedie, čo všetko vám prinesie. Dôležité je mať otvorené oči a srdcia a nebáť sa žiadnej výzvy. Kam sa značka a kvalitní terapeuti, fyzioterapeuti, pohyboví terapeuti, tréneri a celý kvalitní tím Regeneračné centrum Skalka časom dostanú, nedokážeme predpovedať. Vieme však, že to o spolupráci a o tom, že ťaháme všetci za jeden povraz.”

Skalka tvorí komunitu a spája ľudí, odborníkov, ktorí sa zameriavajú v práci na to, čo ich baví, neustále sa vo svojej oblasti vzdelávajú a predávajú klientom zo svojich zručností maximum.

POSLANIE

Každý jeden z nás si prešiel svoj vlastný príbeh a svoj zdravotný príbeh.

Poslanie centra Regeneračné centrum Skalka je prinášať klientom to, čo im chýba na ceste zdravia na každej úrovni holisticky a komplexne. Úplne v jednoduchosti zámerom je s radosťou pomáhať druhým a robiť tento svet krajším miestom.

Komplexná profesionálna starostlivosť je to, čo vytvárame. Pretože komplexný prístup je náš pohľad na vás! Na každého klienta, ktorý k nám zavíta. Tvoríme tím ľudí, ktorí sa zbožňujú rozvíjať v tom, čo je ich srdcu blízke, spolupracujú a tvoria skutočne komplex rôznorodých a zároveň vzájomne sa prepájajúcich služieb a možností a to všetko s ohľadom na individuálne potreby klientov. Našou doménou (okrem iného) sú top odborníci na jednom mieste. Fyzioterapeuti, športový fyzioterapeut, detský fyzioterapeut, ženská gynekologicko – urologická fyzioterapeutka, ženská pohybová terapeutka, masérky, siloví a kondiční tréneri, terapeut tradičnej čínskej medicíny, lekár fyziater, psychologička a omnoho viac.

 

Našim spoločným cieľom je robiť svoju prácu s láskou a zlepšovať sa každým dňom. Našou prednosťou je silný, kvalitný kolektív odborníkov. Rodinné prostredie je pre nás základom. Je dôležité cítiť sa v práci dobre, potom sa u nás aj klienti budú cítiť skvele. 

Priestor plný oddychu, kvalitného tréningu, regenerácie a precíznej práce pri riešení zdravotných ťažkostí klientov. Oáza pokoja, ako naši klienti vravia.

Miesto, ktoré má dušu. Regeneračné centrum Skalka 

Telocvičňa Flora Regeneračné centrum Skalka

Ďalšie blogy

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top